Predstavenstvo informuje

 

Prvé CD Považskej Veselky

10.04.2013 - Admin

Veľkonočná nedeľa v Plevníku Drienovom patrila tento rok dychovke. DH Považská Veselka tu totiž krstila svoje prvé CD s názvom „Nad našu zahrádku“. Napriek slušnej snehovej nádielke sa na podujatí zúčastnil veľký počet divákov z blízkeho aj vzdialeného okolia. No a tí mladší si prišli na svoje nielen v popoludňajších hodinách, ale aj večer pri ľudovej zábave.

Nové CD obsahuje 16 rôznorodých skladieb, od valčíkov cez polky až po slowrock. Okrem spevákov Klaudie Adamíkovej, Patrície Kušanovej, Ľuba Kľúčika, JánaPavla Chúpkovcov, sa môžu poslucháči tešiť aj na sólové výkony, spomeniem napr. Martinu Bulikovú, sólo na klarinete v skladbe Cudzinec na pobreží.

Pokrstiť CD sa podujali: starosta obce Plevník-Drienové pán Ján Michalec a riaditeľ ZUŠ Považská Bystrica Mgr. art. Michal Bróska. Po kresťansky CD do života uviedol aj dôstojný pán kaplán Jozef Lazový. Okrem týchto pánov sa na krste zúčastnil aj hudobný skladateľ Ján Jamriška, kapelník DH Lieskovanka Lacko Košút a starostovia z okolitých obcí.

 

My sme požiadali kapelníka Peťa Jurisa o krátky rozhovor.

1. Ako dlho vznikalo CD a komu vďačíte za jeho zrod?

CD pozvoľna vznikalo od polovice novembra do začiatku januára. Veľká zásluha patrí ľudom ktorí nám pomohli pri realizácií, spomeniem pár: režiséri Peter Šíma a Ján Múdry, hudobný skladatelia Adam Hudec, Jozef Baláž, Peter Černička, Peter Burica, grafik Radoslav Cimerák, náš spevák Lubko Kľúčik a mnohí iní.

 2. Čo plánuje Považská Veselka tento rok? Kde vás môžeme vidieť najbližšie?

Plánov na tento rok je množstvo, čaká nás celoslovenská súťaž malých dychových hudieb Lednické Rovne, medzinárodná súťaž v poľskom meste Kozy, množstvo koncertov a vystúpení a možno sa naši poslucháči dočkajú druhého CD, ak nie tento rok tak budúci určite.

Všetky aktuálne informácie o našom živote sú na našej web stránke www.povazskaveselka.sk alebo facebook.com/Povazskaveselka. Najbližšie nás môžete vidieť 30.4. u nás v Plevníku-Drienovom pri stavaní obecného mája

                                                                                                                                                                                                                                 redaktor - Mária Michálková


Pár fotografií z krstu CDčka

 

 

  

 

 

 

   

 


O krste prvého CD napísali

 

Generačný čas: 14.441013336182ms, CMS system created by mr.Puetro0