Predstavenstvo informuje

 Milé deti a mládež,

máte menej ako 18 rokov a baví vás hra na dychový nástroj, bicie, spievate, alebo chcete tancovať v mažoretkovom súbore?    

Pokiaľ ste odpovedali áno, tak Združenie dychových hudieb Slovenska s podporou Fondu na podporu umenia, SOZA a Národným osvetovým centrom, ako odborným garantom,  v tomto roku opäť plánuje pre vás usporiadať tradičné tvorivé dielne v Rekreačnom stredisku Tesáre - Nové Mlyny (link tu).

Termín je od 13. do 20. augusta 2022. Bližšie informácie a prihlášku s prílohami nájdete po kliknutí na ikony.

 

prihláška na TVD
       

Bánovčanka a Rosička z Bánova slávili Veľkú noc vo Francúzsku.

10.04.2013 - Admin

    Príchod jari a jej najkrajších veľkonočných sviatkov možno prežiť rôzne. Kým jedni netrpezlivo očakávajú šibačov či pripravujú kraslice, iní využijú dni voľna na výlet.

    K tým druhým patril zjednotený kolektív bánovských dychoviek. Bánovčanka doplnila svoje rady o mladých hudobníkov z Rosičky a spoločne vyrazili do Francúzska, kde v meste Lille spoločne s bratislavskými mažoretkami prezentovali slovenskú kultúru na jarnom festivale.
    Chladný vietor sem-tam vystriedali slnečné lúče, ktoré tancovali a potešili hlavne  v sprievode masiek, dychoviek a sólomažoretiek Isis kde si mladí hudobníci užívali jedinečnosť veľkonočnej akcie. Tí, ktorí zažili sprievod v zahraničí po prvýkrát pochopili, že dychové umenie je umením, ktoré zaujme pri slávnostnom pochode každého – deti, mladých i starkých a čo je dôležité, dokáže vyvolať úsmev a obdiv všade, hlavne tam, kde vládne srdečná priateľská atmosféra. A tej v kultúrnych strediskách Francúzska bolo nadostač. Koncerty Slovákov potešili v troch mestách a potvrdili, že slovenská kultúra ovláda dar, ktorý lahodí nielen uchu ale i srdcu a prostredníctvom mažoretiek i oku.
   Päť dní spojených s koncertmi, cestou i spoznávaním cudzích krajín ubehlo ako voda a všetci spoločne plní zážitkov vrátili sa domov, kde na nich čakajú nové skladby, choreografie a príprava na ďalšie vystúpenia, veď nie nadarmo sa vraví, že s úspechom rastie i chuť. Všetci sú presvedčení o tom, že ich záujmová práca prináša svoje ovocie – radosť a úspech u svojich divákov, ktorí už dnes plánujú nové podujatia ako doma tak i v zahraničí. Stačí teda iba pokračovať v začatej práci a podarí sa im všedný deň s dychovou hudbou zmeniť na deň sviatočný. Prajeme im veľa úspechov!                                         (M. Kozárová, Bánov)


 

Výlet bol ohromný, tak sa podívajte na pár momentov, možno potešia...

          

Generačný čas: 17.414808273315ms, CMS system created by mr.Puetro0