Predstavenstvo informuje

 Milé deti a mládež,

máte menej ako 18 rokov a baví vás hra na dychový nástroj, bicie, spievate, alebo chcete tancovať v mažoretkovom súbore?    

Pokiaľ ste odpovedali áno, tak Združenie dychových hudieb Slovenska s podporou Fondu na podporu umenia, SOZA a Národným osvetovým centrom, ako odborným garantom,  v tomto roku opäť plánuje pre vás usporiadať tradičné tvorivé dielne v Rekreačnom stredisku Tesáre - Nové Mlyny (link tu).

Termín je od 13. do 20. augusta 2022. Bližšie informácie a prihlášku s prílohami nájdete po kliknutí na ikony.

 

prihláška na TVD
       

26.stretnutie priateľov dychovej hudby v Trenčíne

18.02.2014 - Admin

V piatok 7.2.2014 sa konal 26. ročník stretnutia priateľov dychovej hudby. Tak isto ako v niekoľkých posledných rokoch miestom stretnutia sa stal areál výstaviska Expo Center v Trenčíne. Podujatie organizujú spoločne dychové hudby Drietomanka, Bodovanka, Vlčovanka a Textilanka, pričom posledne menovanej pripadla úloha hlavného usporiadateľa. Hosťom večera bola DH Stříbrňanka. Po úvodných zahrievacích kolách bol ples oficiálne otvorený prípitkom kapelníkov dychových hudieb a príhovorom emeritného predsedu Združenia dychových hudieb Jána Jamrišku. Ten zaželal prítomným veľa krásnych chvíľ pri dobrej hudbe a vyzval prípadných záujemcov o funkciu predsedu, aby neváhali a ozvali sa. Jeho výzva pravdepodobne zanikla v zvonení štrngajúcich pohárov, nakoľko sa nikto neprihlásil. Počas celého večera sa priateľom dychovky prostredníctvom konferencierskeho mikrofónu prihovárala speváčka Textilanky Terka Ďatelinková.

Vystúpenia dychových hudieb mali ako vždy vysokú kvalitu. Prvá sa predstavila Vlčovanka, vystriedala ju Bodovanka. Po nich miesto na pódiu zaujal hosť z Českej republiky Stříbrňanka. Stříbrňanka má svoj charakteristický prejav a skladby, ktoré nikomu nedajú možnosť spliesť si ju s inou kapelou. Tanca chtivých táto kapela potešila aj niekoľkými skladbami v modernom rytme. Po Stříbrňanke vystúpila Textilanka a po nej na záver Drietomanka, ktorej pri losovaní poradia ostal „Čierny Peter“ a musela hrať ako posledná, keď ostatní už to mali za sebou. Neodmysliteľnou súčasťou večera bola bohatá tombola a predaj CD nosičov zúčastnených ako aj iných kapiel.

Je príjemné vidieť na takomto podujatí mladých ľudí. Nechodia len z okolia Trenčína. K ozdobám plesu svojou mladosťou a krásnymi spoločenskými šatami patria už po niekoľko rokov sestry Zuzka a Martinka z Kremnice (DH Minciar). Ak by sa ďalší ročník konal v sobotu, určite by si cestu na ples našli nádejní hudobníci  aj z iných kapiel, ktorým nevadí precestovať zopár desiatok kilometrov.                              ( Ing. Peter Belavý)


Prinášame aj pár fotopostrehov z mobilu.....


   

Generačný čas: 13.566017150879ms, CMS system created by mr.Puetro0