Predstavenstvo informuje

 Milé deti a mládež,

máte menej ako 18 rokov a baví vás hra na dychový nástroj, bicie, spievate, alebo chcete tancovať v mažoretkovom súbore?    

Pokiaľ ste odpovedali áno, tak Združenie dychových hudieb Slovenska s podporou Fondu na podporu umenia, SOZA a Národným osvetovým centrom, ako odborným garantom,  v tomto roku opäť plánuje pre vás usporiadať tradičné tvorivé dielne v Rekreačnom stredisku Tesáre - Nové Mlyny (link tu).

Termín je od 13. do 20. augusta 2022. Bližšie informácie a prihlášku s prílohami nájdete po kliknutí na ikony.

 

prihláška na TVD
       

XX.ročník Celoštátnej súťaže malých dychových hudieb sa skončil v srdečnej atmosfére

16.06.2009 - Admin

Vážení priatelia, milovníci dobrej dychovej hudby, prinášame Vám do celkového spracovania pohľadov a dojmov z celoštátnej súťaže MDH v Lednických rovniach zatiaľ výsledky súťaže a ceny poroty v súbore PDF a niekoľko fotografií zo súťaže a mosterkoncertu so sprievodom. V dohľadbnej dobe sa môžte tešiť na postrehy z rôznych strán a mediálnych ohlasov na jubilejný 20. ročník tohto významného podujatia.     (Admin)

Výsledky 20. ročníka Celoštátnej súťaže MDH v Lednických Rovniach v hodnotiacich pásmach a osobitné ceny poroty.

 


Lednické Rovne omladli  - postrehy z druhej strany.

    Lednické Rovne omladli! Niet o tom pochýb. Stačilo sa pozrieť do tvárí členov kapiel účinkujúcich na súťažnej prehliadke minulý víkend. Prevaha hudobníkov s vekom do 20 a do 30 rokov bola zjavná. A nie len mladí ľudia si našli cestu na súťažné pódium. Na prehliadke sa zúčastnili kapely, ktorým sa môže dať prívlastok - mladá (Drotári, Tvrdošanka) - pre širokú verejnosť neznáma (Lieskovanka) -s dlhoročnou tradíciou ale v mladom šate (Hodrušanka, Grinavanka, Minciar, Seľanka, Senčanka). Na tomto ročníku kapely našli cestu ku tvorbe slovenských autorov. 80% súťažných skladieb pochádzalo z dielne slovenských skladateľov alebo aranžérov, pričom kapely prezentovali aj skladby autorov z ich regiónu. Takáto úzka spolupráca medzi kapelami a autormi stavia dychovú hudbu na Slovensku na pevné základy a určite bude jej hnacím motorom do budúcnosti. „Lednické Rovne“ majú stále cveng! Správa o dobrom umiestnení letí rýchlo a ďaleko, hreje muzikantov / spevákov / kapelníkov aj po čase, keď nové a nové mená kapiel sa objavujú na stupňoch víťazov nasledujúcich ročníkov, alebo keď už sa aktívne hudbe nevenujú. Po 2 ročníkoch, na ktorých som sa zúčastnil ako súťažiaci s kapelami z Považskej Bystrice (Strojár, ZUŠ), tento raz ako tajomník poroty mal som možnosť skúsiť aký je pohľad z druhej strany. A je veľmi príjemný. V zákulisí zazneli návrhy ako sa dá prehliadka ešte prikrášliť. Nechajme sa teda prekvapiť, ktorou čerešničkou na torte skúsení organizátori ozdobia ďalší ročník. Ing. P.Belavý - tajomník poroty         (prevzaté z fóra na tejto stránke - admin)


Malá fotogaléria - niektoré okamihy súťaže.

 

    

    

                             

    

    

    

Generačný čas: 28.356075286865ms, CMS system created by mr.Puetro0