Predstavenstvo informuje

 

22.stretnutie priateľov dychovky v Nemšovej v skvelej a srdečnej atmosfére.

08.03.2010 - Admin

Dňa 20. februára sa v Klube S v Nemšovej konalo tradičné už 22. stretnutie priateľov dychovky. Hlavným organizátorom podujatia bola domáca dychová hudba NEMŠOVANKA, ktorá pripravila pre účastníkmi absolútne naplnenú kapacitu klubu S spoločne s účinkujúcimi dychovými hudbami Bodovankou, Drietomankou, Vlčovankou, Textilankou a hosťujúcou Magurankou večer skvelej zábavy s týmito poprednými slovenskými dychovkami.

Mal som tú česť sa opäť zúčastniť na tomto skvelom podujatí dychových hudieb trenčianskeho regiónu, už po niekoľký krát na pozvanie organizátorov a byť pri oficiálnom otvorení tohto jedinečného stretnutia.  Zábava, na ktorej sa stretávajú najmä členovia dychových hudieb regiónu s rodinnými príslušníkmi, priaznivcami a fanúšikmi dobrej dychovky sa tak vždy nesie v rodinnej a priateľskej atmosfére a je zdrojom nových zoznámení a upevnení priateľských vzťahov v našej dychovkárskej rodine.

V tomto roku som si dovolil pozvať na toto podujatie jednu skvelú hudobnícku rodinku, ktorej dychová hudba nie je neznáma a podporuje tento záujem u svojich potomkov, ktorí aktívne pôsobia aj v dychovom orchestri ZUŠ P. Bystrica a bývajú aj účastníkmi tvorivých dielní ZDHS a NOC. Mladé slečny, klarinetistka Majka a hornistka Janka sa tak mohli zoznámiť s množstvom ďalších mladých milovníkov dychovky a stretnúť tiež so známymi tvárami nášho žánra. No a rodičia si dovolili pri všetkých svojich povinnostiach aspoň trochu relaxu pri výbornej dychovej hudbe. Všetkým sa podľa ich slov veľmi ľúbilo i keď sa im v tombole vyhrať nepodarilo a tešia sa, že sa o rok na tomto podujatí stretnú. No a ja som sa cítil v ich prítomnosti dobre a dokonca som si aj s chuťou zatancoval.

Podujatie sa ako vždy vydarilo vďaka skvelej organizátorskej práci členov DH Nemšovanka najmä Jožka a Anky, za čo sa im chcem poďakovať, ako aj všetkým zúčastneným dychovkám. Celé podujatie po ťahu tomboly nad ránom, ukončila popredná slovenská dychová hudba Drietomanka. Takže. Do videnia a počutia opäť o rok!                                                                                                   (Ján Jamriška – predseda ZDHS)

Ponúkam Vám pár ilustračných fotografií s atmosférou stretnutia priateľov v roku 2010 v Nemšovej.                           
  


 

 

 

Generačný čas: 16.541004180908ms, CMS system created by mr.Puetro0