Predstavenstvo informuje

 

Novoročný koncet nového člena ZDHS - Považskej Veselky

30.01.2012 - Admin

Dňa 22. januára 2012 sa konal prvý Novoročný koncert novej, mladej kapely POVAŽSKÁ VESELKA z Plevnika. Napriek nedávnemu vzniku táto kapela už stihla koncertovať vo viacerých obciach Trenčianskeho a Žilinského kraja, ba dokonca navštívili aj festival vo Francúzskom meste Port Barcares.
Novoročný koncert sa konal v Kultúrnom dome obce Plevník, časť Drieňové. Účasť divákov bola veľká a kapela vystriedala počas koncertu viacero žánrov.
Po Novoročnom koncerte sa nám podarilo na chvíľu odchytiť a vyspovedať mladého kapelníka Petra Jurisa, ktorý o koncerte a kapele prezradil:


„Na tento koncert sme nacvičovali pomerne dlho, pretože je pre nás česť hrať v našej obci. Doteraz sme vystupovali po širšom okolí a našimi divákmi boli predovšetkým ľudia, ktorých sme nepoznali. Teraz sa na nás prišli pozrieť naši rodičia, starí rodičia, susedia, priatelia... a preto sme sa snažili ich nesklamať a myslím, že sa nám to aj podarilo. Aj repertoár bol zostavený zo skladieb, ktoré sú známe v tomto kraji, aby si mohli diváci s nami zaspievať. Hrali sme predovšetkým slovenské a moravské polky a valčíky, sólové a tanečné veci. Akcia sa nám vydarila a dúfame, že aj o rok sa tu stretneme všetci v takomto hojnom počte. Zároveň by som rád poďakoval riaditeľovi ZUŠ Považská Bystrica Mgr. art. Michalovi Bróskovi, ktorý sa vo veľkej miere pričinil o fungovanie našej kapely.“

Peter nám tiež prezradil, že najbližšie môžeme tohto nového člena ZDHS počuť 28. februára o 19tej hodine v kúpeľoch Trenčianske Teplice.


Pripájame pár ilustračných fotiek z akcií Považskej Veselky:


    

 

   


 

Vaše príspevky na uverejnenie čakám na e-mailovej adrese: Mimazdhs@gmail.com                                                                                                                     MiMa

Generačný čas: 14.584064483643ms, CMS system created by mr.Puetro0