Predstavenstvo informuje

 

Dychfest v Hornom Lieskove hostil Túfaranku zo Šakvíc

17.07.2012 - Admin

V nedeľu 15. júla 2012 sa v obci Horný Lieskov uskutočnil Dychfest, ktorý organizovala DH Lieskovanka spolu s obcou Horný Lieskov. Tento rok sa síce počasie nevydarilo ale ľudia nesklamali a opäť zaplnili celý areál „Pod smriečím“, kde sa podujatie konalo. Celé podujatie moderovala známa moderátorka Zuzana Glabazňová.

Tohtoročný Dychfest začala svojim vystúpením DH Kolárovičanka z neďalekej obce Kolárovice. Pokračovala DH Predmierčanka z Predmiera. Ako tretia vystúpila domáca DH Lieskovanka a napokon sa predstavila, tejto obci už známa Bojnická kapela, ktorá tu pred niekoľkými týždňami vyhrala súťaž malých dychových hudieb Trenčianskeho kraja.

Zlatým klincom celého programu bola Turafanka ze Šakvíc, ktorá zúčastnených zabávala až do neskorej polnoci. Táto kapela získala v roku 2005 titul Majstra Európy a aj v Lieskove zožala veľký úspech. Väčšina ľudí sa totiž zabávala až do samotného konca.

Záverom sa dá konštatovať len jedno: aj napriek škaredému počasiu sa organizátorom podujatie opäť vydarilo a už teraz sa tešíme na ďalší ročník Dychfestu v Lieskove. Zároveň by sme chceli zablahoželať kapelníkovi Lieskovanky a spoluorganizátorovi podujatia Lackovi Košútovi k jeho včerajším narodeninám.

Lacko chceme ti za celé ZDHS popriať hlavne veľa zdravíčka a rodinnej pohody. Aby ti to ešte dlho hralo a darilo sa ti každý rok organizovať aspoň také podujatie, aké bolo to tohtoročné.

                                                                                                                                                                                                   Mária Michálková - redaktorka INFO ZDHS


 

O podujatí napísali aj regionálne noviny ECHO:


A ešte niekoľko fotografií na podčiarknutie perfektnej atmosféry v Lieskove:

 

 

 

                                       


  

Generačný čas: 17.207145690918ms, CMS system created by mr.Puetro0