Predstavenstvo informuje

 

Festival dychových hudieb v DRIETOME

11.08.2012 - Admin

Dňa 5.8. 2012 sa v športovom areáli v Drietome konal 14. ročník Drietomského festivalu dychových hudieb. Festival zahájili svojimi príhovormi dvaja najväčší organizátori festivalu, starosta obce Drietoma a kapelník DH Drietomanka. Celým programom poslucháčov sprevádzali Monika Múdra a Tomáš Vaňo.

Festivalu sa zúčastnilo 5 kapiel vrátane domácej DH Drietomanka. Úvod patril mladým folkloristom. Ako prvá vystúpila DH Krasinka z Dolnej Súče ktorá vznikla v januári minulého roku z iniciatívy bratov Čechovských. Kapelníkom DH je spevák Karol Bariš. Druhou v poradí bola mládežnícka DH Hradišťská kapela. Túto ambicióznu a energickú kapelu vystriedal hosť s južných Čiech Juhočeská kapela, ktorá sa predviedla tradičným juhočeským repertoárom. Program pokračoval vystúpením drietomských mažoretiek a vystúpením ďalšieho zahraničného hosťa z Moravy DH Boršičanka pod vedením kapelníka Antonína Koníčka. Boršičanka sa prezentovala svojou vlastnou tvorbou  ako napr. polka „Když tá Boršičanka hrá“. Nezabudnuteľný bol Montiho čardáš v podaní famózneho tubistu Alexandra Kunerta. A napokon vystúpila domáca DH Drietomanka, ktorá ponúkla tradične veľkolepý hudobný zážitok.

Podujatie pokračovalo až do skorých ranných hodín zábavou s DH Boršičanka Antonína Koníčka. Počasie organizátorom prialo a výsledkom bola krásna sobota strávená s dychovou hudbou. Veríme, že 15. ročník bude minimálne taký dobrý, ako tohtoročný a možno aj o kúsok lepší 

                                                                                                                                                                             autor: Peter Juris - kapelník DH Považská Veselka

 

  

 

  

  

  

Generačný čas: 18.193006515503ms, CMS system created by mr.Puetro0