Predstavenstvo informuje

 

Omšenie DOMT 2012

21.08.2012 - Admin

V nedeľu 12. augusta 2012 sa Bellov domOmšení začal plniť mladými nádejnými muzikantmi z celého Slovenska, aby sa opäť po roku zišli, spoločne si schuti zahrali a za necelý týždeň nacvičili repertoár na DYCHFEST ZDHS, ktorý sa tento rok konal v Dolnej Krupej. Tohtoročný seminár mladých sólistov inštrumentalistov sa konal posledný krát.

Ako každý rok, aj tento, bol hlavným organizátorom a zároveň aj vedúcim celého podujatia bývalý predseda a terajší tajomník ZDHS pán Ján Jamriška. Okrem starých tvári, ktoré boli na seminári aj minulý rok: Gabiky, Dominiky, Barborky, Veroniky, Jožka, Bašky, Maťa, Lukáša, Janky, Majky a Andreja sa tu tento rok objavili aj úplne noví nádejní mladí muzikanti. K nim patrili dve krídlováčky EmaLada, trubkár Adam, tubista Juraj, tenorista Samo, saxofonistky Stanka, Frederika  a klarinetistka Anička. Speváčkam DominikeGabike sa aj tento rok pedagogicky venovala Karolína Vytykačová. A keďže nám bicistka Martinka na poslednú chvíľu zrušila svoju účasť pre zdravotné dôvody a preto, že zo sadrou sa nedá dobre hrať, na bicie nás sprevádzal bubeník z miestnej Omšeňanky Matúš Kohút alias Šamo.

Dychový orchester mladých talentov nacvičoval poctivo celý týždeň na ranných aj poobedných skúškach. Večer bol vždy vyhradený debatám nielen o hudbe. Aj napriek nabitému programu si mladí ľudia našli čas na už tradičnú opekačku, ktorá sa tento rok konala v stredu. V piatok sa uskutočnil v miestnej krčme „U Trokana“ prvý koncert, ktorý bol malou prípravou na víkendové koncertovanie v Dolnej Krupej. Koncertu sa zúčastnil aj starosta obce a dlhoročný priateľ DOMT Jozef Marček, ktorý poďakoval za skvelé výkony a rozdal zúčastneným malé darčeky.

Ranný sobotňajší deň už patril sťahovaniu. Orchester sa presúval na Dychfest do Dolnej Krupej. Cestou sa inštrumentalisti ešte zastavili v Trenčianskych Tepliciach na Trhoch s remeslami. V sobotu odohral DOMT svoj slávnostný koncert a takmer o polnoci zábavu. A keďže bola sobotňajšia noc poslednou spoločnou rozlúčkovou nocou zúčastnených, padla tu nejedna slzička. V nedeľu sa mladí inštrumentalisti zúčastnili ešte upútavkového koncertu na fontáne pred kaštieľom, aby sa neskôr pobrali do svojich domovov. Odchádzali s množstvom zážitkov, s pocitom dobre vykonanej práce; no zároveň so smútkom v srdciach, že sa na dlhé obdobie musia rozlúčiť. Úspechu Semináru mladých sólistov a inštrumentalistov podčiarkuje aj fakt, že sa do Omšenia na jednu noc prišli pozrieť aj hudobníci z Bánovčanky, ktorí sa tohto ročníka nemohli zúčastniť, nakoľko odchádzali so svojou DH do Francúzska. Reakcie niektorých zúčastnených muzikantov po príchode domov vo výpovediach na FB hovoria za všetko (pod článkom).

Na záver je pre mňa veľkou cťou poďakovať dlhoročnému organizátorovi tak úspešného a obľúbeného podujatia mladých ľudí, ako bol seminár mladých sólistov a inštrumentalistov pánovi Jánovi Jamriškovi. Všetci veríme, že sa o rok stretneme, možno na Seminári mladých skladateľov...? J

ĎAKUJEME!


Ludiaaa strasne mi chybate vsetci :(( Dakujem Vam za cely minuly tyzden =)..hned by som vratil cas o tyzden spat a potom to este predlzil aspon o par mesiacov :D

Starci a stareny, omšeňáci moji :) tento týždeň bol jednoznačne ten NAJ toto leto :) len tak ľahko sa na vás nedá zabudnúť a preto mi všetci veľmi chýbate :( Každý z vás je jedinečný a ak by som sa s niektorými už nestretla tak im chcem odkázať, nech sú stále takí skvelí ako doteraz, pretože takých, akí ste vy je na svete málo..... :( Navždy zostanete v mojom ♥
Starci a starena, dedo Jano :D ... Ďakujem Vám za krásny týždeň v Omšení a teším sa na ďalšie stretnutie :-*** ... aj keď už nie v Omšení :/
Najkrajší týždeň, najlepší orchester a najlepší ľudia.. Ešte to odpálime, tomu verím... ;)
Stareny, starci, ďakujem za úžasný týždeň, užila som si to tam! Dúfam že sa ešte stretneme (i keď nie v Omšení). Chýbate mi!
Prvá noc bez vás..:-/  .... Chýbate mi všetci...
toto bol najlepší a najkrajší týžden aký som kedy zažíla v takom obsadení aké bolo v Omšení... :-)
Boli ste úžasní... Boba Simanová, Veronika Englerová, Dominika Kleinova, Matej Korbelič ... Ďakujem Vám za krásne chvíle stávené s Vami. Verím tomu že sa ešte stretneme a spravíme parádnu akciu akú sme mali teraz.
Pán Jamriška,
V mene všetkých ľudí /hudobníkov/ ktorí sa zúčastnili sústredenia mladých talentov v Omšení či už tento alebo po iné roky, sa Vám chcem poďakovať za všetko čo ste pre nás urobili a že ste mali s nami tú trpezlivosť.. Všetci sme sa tešili na spoločné strtetnutie a ešte stále dúfame že sa spolu stretneme.. Nenahnevali by sme sa keby sa Omšenie zorganizovalo aj na budúci rok.
Ešte raz veľmi pekne ĎAKUJEME.
Vaše DOMT :-*


 

  

    

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Mária Michálková - redaktorka INFO ZDHS   

 

Generačný čas: 14.461994171143ms, CMS system created by mr.Puetro0