Spolky a Kraje informujú


Vištukfest 2022 opäť úspešný

05.07.2022 - Užívateľ: Admin

2. júla 2022 sa v krásnom areáli futbalového ihriska vo Vištuku konal už 11. medzinárodný festival dychových hudieb. Až posledné dva ročníky organizátori vytiahli toto podujatie z kultúrneho domu a vyplatilo sa. Počasie vyšlo na jednotku a po neznesiteľných horúčavách si mali možnosť návštevníci za mierneho vetra a prijateľného tepla vypočuť a niektorí aj zatancovať, dychovú hudbu. O úrovni kapiel je zbytočné písať, okrem známych a osvedčených súborov, ako je Nováčanka z Košíc, Nadličanka a dnes už aj detský a mládežnícky orchester z Nitry, ktorý patrí pod ZUŠ Jozefa Rosinského, sa predstavil na Vištukfeste aj hosť z Maďarska - Pilíšska kapela. Hoci nepriniesli svoj folklór, ich veľmi kvalitná interpretácie slovenskej, českej a moravskej dychovky potešila publikum. Mistříňanka ako zástupca špičkovej moravskej temperamentnej dychovky bola už len čerešničkou na torte celého festivalu.
Program nevtieravo a v malokarpatskom nárečí výborne moderoval Ľubomír "Lubenko" Tahotný. Počas technických prestávok spojených s prestavbou pódia prebehlo oceňovanie Združenia dychových hudieb Slovenska.

Na záver chceme poďakovať tým, bez ktorých ba sa festival nemohol uskutočniť v takej kvalite.
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner podujatia.
Finančne prispeli Obec Vištuk, DH Vištučanka, Bratislavský samosprávny kraj, ZDHS, Rodinná farma Vištuk.
Mediálni partneri: MOS Modra, RTVS, Rádio Regina Západ, Rádio Dychovka, PMP tlačiareň, Dechovka to je naše, Modranské zvesti, RegionPress, Pezinské kultúrne centrum, Kultúrne centrum Modra.
Partneri: Firma BEATA – Ing. Jozef Hrbatý, Gloriosa, Vinárstvo Hanúsek, Cyprián Macák, CLARINA SK, Pohostinstvo Mizera, Marian Loj – MM AUDIO.

Ďakujeme a tešíme sa opäť o rok.
Vaša Dychová hudba Vištučanka
  

Generačný čas: 10.687112808228ms, CMS system created by mr.Puetro0