Spolky a Kraje informujú


12. Medzinárodný festival dychových hudieb VIŠTUKFEST 2023

14.06.2023 - Užívateľ: Admin

V sobotu 1.7.2023 sa od 15 hodine uskutoční v areáli futbalového ihriska vo Vištuku 12. Medzinárodný festival VIŠTUKFEST 2023. Program, ktorý bude moderovať obľúbený Lubenko Tahotný otvorí Dychový orchester ZUŠ Brezno. Ich koncert bude obohatený o sprievodné slovo známeho hudobného skladateľa Adama Hudeca, ktorý v spolupráci s orchestrom na krátkych ukážkach predstaví geniálne dielo nestora slovenskej dychovej hudby Karola Pádivého.

Program festivalu tohto roku obohatí zástupca tradičnej záhoráckej dychovky Malačané. Z malej obce Lutila (okres Žiar nad Hronom) príde zahrať DH Lutilka, ktorá oslavuje v tomto roku 95. výročie založenia. Omladená kapela sa teší obľube nielen v Banskobystrickom regióne. V programe tohto roku zahrá aj domáca Vištučanka. Festival ukončí moravská dychová hudba Boršičanka Antonína Koníčka.

Bez finančnej a materiálne pomoci by sa takýto festival nedal uskutočniť. Hlavným partnerom a projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Finančne prispeli Obec Vištuk, DH Vištučanka, ZDHS a Sociálny a kultúrny fond SOZA. Festival podporil BSK z dotačnej schémy Bratislavská regionálna dotačná schéma – výzva na podporu kultúry 2023. Mediálni partneri: MOS Modra, RTVS Rádio Regina Západ, Rádio Dychovka, PMP tlačiareň, Dechovka to je naše, Modranské zvesti, RegionPress, Pezinské kultúrne centrum, Kultúrne centrum Modra. Partneri: Firma BEATA - Ing. Jozef Hrbatý, Vinárstvo Hanúsek, Cyprián Macák, CLARINA SK, Na Majeri, Marian Loj - MMAUDIO.

Generačný čas: 23.061037063599ms, CMS system created by mr.Puetro0