Spolky a Kraje informujú


Živijó pre kapelníka, priateľa a obetavého skromného človeka

29.05.2009 - Užívateľ: 20104

Vyspelosť a kultúrnosť národa je vo svete hodnotená aj podľa toho, ako sa národ stará nielen o hmotnú zabezpečenosť, ale aj o svoju históriu, svoje povedomie, o kultúru ducha. Do tejto oblasti patrí neodmysliteľne aj hudba, pretože hudbou sa dajú vyjadriť všetky pocity ľudí, ktorí národ tvoria: veselosť aj žiaľ, úctu aj odmietnutie, slávu aj pokoru. Je to drahokam, ktorý treba opracovávať a ošetrovať, aby vyzeral pekne. A na túto prácu treba človeka, ktorý má hudbu rád a je ochotný obetovať pre ňu všetko, ale najmä čas.

       A v Križovanoch nad Dudváhom takéhoto človeka majú. Je ním pán Miloš Viselka. Osobnosť, ktorá pre hudbu, v tomto prípade dychovú hudbu obetuje všetko. Aj jeho zásluhou sa v Križovanoch po rokoch stagnácie obnovila činnosť Dychovej hudby „Križovianka“ o ktorú sa pán Viselka  stará vo funkcii  kapelníka.  Pod  jeho vedením  Dychovej  hudbe „Križovianka“ Organizačný výbor a odborná porota 5. majstrovstiev Európy dychových hudieb udelili titul „Majster Európy“ 2004 vo vyššej triede 1. Kolektív mladých ľudí, ktorí hrajú na dychových nástrojoch pre potešenie duše nielen doma, v Križovanoch, v celom okrese, v celom Trnavskom kraji, ale aj na Morave, v Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Francúzku. Je nielen kapelníkom Dychovej hudby Križovianka, ale aj predsedom Združenia dychových hudieb Slovenska pre Trnavský kraj.

     Pán Miloš Viselka sa dožíva krásneho životného jubilea. Dňa 26. mája oslavuje svoje 50-te narodeniny. Pri tejto príležitosti mu muzikanti križovianskej dychovky, kamaráti a všetci čo ho poznajú želajú všetko najlepšie, veľa zdravia a osobnej pohody v kruhu rodiny a kamarátov, aby mu pracovný elán ešte dlho vydržal najmä pri organizovaní kultúrneho života nielen v obci, ale aj pri organizovaní života dychoviek v celom Trnavskom kraji.     

                                                                                                  Za všetkých           Milan Drimaj

                                                                                                                                predseda Spolku DH Križovianka
S priateľmi pri oslave 100 - ročnice G.Dusíka

Generačný čas: 20.159959793091ms, CMS system created by mr.Puetro0