Spolky a Kraje informujú


"Pro starenku" - Nové CD - album DH Májovanka

18.06.2009 - Užívateľ: 20725

                   Začiatkom júna tohto roku uzrelo svetlo sveta nové CD Májovanky, ktoré nesie názov "Pro starenku".  Nová nahrávka vznikla v TONSTUDIU Rajchman v Dolných Bojanoviciach a je na nej 14 skladieb.
                 CD je tvorené z veľkej väčšiny domácou autorskou dielňou kapelníka Petra Solárika a jeho úprav novoobjavených piesní Mirka Iršu, či známej melódie z rozprávky z mechu a kapradí.  Ostatné skladby sú z pera renomovaných moravských autorov, M.R.Procházku, M.Kolstrunka jun., či Z. Gurského, ktorý zložil pre Májovanku k 30.výročiu jej vzniku orchestrálnu polku Májovanka. Nové skladby ospevujú krásy kraja, z ktorého kapela pochádza, čiže Horné Záhorie, tiež nazývané "Slovenské pomoravie". Nahrávka dostala  názov podľa piesne, ktorú kapelník tejto dychovej hudby zložil, ako krásnu spomienku na svoje detstvo a nezabudnuteľnú starú mamku. 
                  Pevne veríme, že si v ňom každý poslucháč vyberie aspoň jednu skladbu, ktorá ho poteší a dobre naladí. Záujemcovia o toto CD, si ho môžu  objednať na kontaktných adresách, ktoré nájdu na www.majovanka.sk.
          DH Májovanka
                  

Generačný čas: 11.803865432739ms, CMS system created by mr.Puetro0