Predstavenstvo informuje

 Milé deti a mládež,

máte menej ako 18 rokov a baví vás hra na dychový nástroj, bicie, spievate, alebo chcete tancovať v mažoretkovom súbore?    

Pokiaľ ste odpovedali áno, tak Združenie dychových hudieb Slovenska s podporou Fondu na podporu umenia, SOZA a Národným osvetovým centrom, ako odborným garantom,  v tomto roku opäť plánuje pre vás usporiadať tradičné tvorivé dielne v Rekreačnom stredisku Tesáre - Nové Mlyny (link tu).

Termín je od 13. do 20. augusta 2022. Bližšie informácie a prihlášku s prílohami nájdete po kliknutí na ikony.

 

prihláška na TVD
       

Kesanka a Mrchane koncertovali v Tatrách

21.07.2010 - Admin

Tretí júlový týždeň bol koncertným i rekreačným týždňom Kesanky a Mrchaní z Bánova v Tatrách. Pri svojich koncertných vystúpeniach v Hoteli Átrium v Novom Smokovci, stihli aj rekreačné výlety po okolí. Pre návštevníkov hotela, ale i Tatier pripravili pestré koncertné vystúpenia aj s neopakovateľným Mrchanským humorom. Viditeľne potešení poslucháči sa im za to odvďačili úprimným potleskom. ..viac..

11. ročník seminára mladých talentov inštrumentalistov a spevákov DH v Omšení v plnej spokojnosti

17.07.2010 - Admin

V dňoch 3.-9.7.2010 sa uskutočnil ročník Seminára mladých talentov inštrumentalistov a spevákov dychovej hudby, ktorý sa konal tak ako vždy v zariadení hudobného fondu v Bellovom dome v Omšení. Jedenásty ročník sa pri plnej účasti zameral na individuálnu prípravu nových sólistov inštrumentalistov a spevákov, prípravu, výber a zodpovedný nácvik repertoáru na koncerty pri tvorivej dielni NOC, ktorá sa tohto roku bude konať opäť v Omšení od 17.8. - do 21.8. s koncertmi v obci Omšenie, Dolná Poruba, v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Na záver pobytu na TVD vystúpi DOMT v rámci pódia mladých na Dychfeste ZDHS 2010. vo Vištuku v nedeľu 22.augusta. ..viac..

Uskutočnil sa spomienkový 19. ročník Slovenského tanga v Bardejove

15.07.2010 - Admin

V dňoch 26. a 27. júna sa uskutočnil spomienkový 19. ročník podujatia "SLOVENSKÉ TANGO BARDEJOV 2010". V dvojdňovom podujatí sa predstavili dychové hudby : Kesanka z Bánova, Drotári z Dolnej Súče, Lieskovanka z Horného Lieskova, Kodurka z Košíc a banícky dychový orchester z Poľska. Korenistý hudobný humor priniesla humorno-spevácka skupina MRCHANE z Bánova. Podujatie sa nieslo tiež v znamení pripomienky 20. výročia vzniku ZDHS a tak počas podujatia boli udelené pamätné plakety ZDHS a cena ZDHS 2010. Podujatie pri dobrom počasí dýchalo po oba dni skvelou a neopakovateľnou atmosférou. ..viac..

MLDH Bánovčanka s mažoretkami TINA predviedli úspešný show program na festivale vo Viedni.

01.07.2010 - Admin

Tradičné podujatie rakúskeho zväzu dychových hudieb za účasti aj Slovenska! V dňoch 4.6.-6.6.2010 vo Viedni na 31. Österreichisches Blasmusikfest. Spolu s Bánovčankou sa na tomto veľkolepom dychovkárskom sviatku zúčastnili i Mažoretky Tina Bratislava. Spolu predviedli vtipný show program v dramaturgii a réžii ČP ZDHS Mgr. Adama Hudeca s využitím hudby slovenských autorov. ..viac..

Festival majstrov dychovej hudby 2010 za réžie obce a DH Maguranky opäť v Kanianke

08.06.2010 - Admin

V nedeľu 26. júna 2010 odštartuje na ihrisku v Kanianke opäť prehliadka majstrov dychovej hudby za účasti domácich i zahraničných Majstrov. Na programe je aj nestor majstrov DH MORAVANKA a mladšie vydanie majstrov DH Vlado Kumpán a jeho muzikanti. Príďte a odneste si nevšedné umelecké zážitky z jedinečného podujatia na Slovensku. Vitajte v Kanianke! ..viac..

Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe 2010 aj v réžii mažoretiek TINA Bratislava

08.06.2010 - Admin

V dňoch 19. - 20. júna 2010 sa konajú za organizácie Asociácie mažoretkového športu Slovensko a mažoretiek TINA Bratislava Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe 2010 v Bratislave. Malé formácie majú svoj deň 19. júna a priestor haly VPK (areál PKO)od 8:30 do 21:00 hod. Veľké formácie potom druhý deň 20. júna na Hviezdoslavovom námestí od 8:30 do 16:00 hod. Buďte vítaní na prehliadke mladosti, pohybu a krásy slovenských dievčat. ..viac..

Celoštátna súťaž a prehliadka detských a mládežníckych dychových hudieb "Hečkova Súča 2010"

08.06.2010 - Admin

V dňoch 22 a 23. mája 2010 po prvý krát privítal tradičný festival detských a mládežníckych dychových hudieb "HEČKOVA SÚČA" aj Celoštátnu súťaž týchto dychových hudieb mladých aj s medzinárodnou účasťou. Vyhlasovateľ súťaže Národné osvetové centrum v spolupráci s obcou Dolná Súča, Trenčianskym osvetovým strediskom a Združením dychových hudieb Slovenska spoločnými silami pripravili tak ďalší ročník tohto tak potrebného podujatia pre rozvoj dychových orchestrov mladých na Slovensku a veria, že toto vrcholné celoštátne podujatie tu natrvalo zapustí svoje korene. Prinášame Vám informácie z priebehu tohto zaujímavého podujatia, ktorého sa zúčastnilo viac ako 300 mladých muzikantov z celého Slovenska a Moravy. ..viac..

20. výročie ZDHS v znamení medzinárodného seminára, slávnostného koncertu a 8. konferencie.

11.05.2010 - Admin

V dňoch 14 a 15. mája 2010 pri pripomienke 20. výročia svojho vzniku pripravilo Združenie dychových hudieb Slovenska v kultúrnom zariadení ZELPO v Podbrezovej hneď tri význačné podujatia. V prvom dni Medzinárodný seminár "20 rokov dychovej hudby v stredoeurópskom priestore", kde prednášajú lektori z Rakúska, Čiech, Maďarska, Poľska a Slovenska. Slávnostný koncert k 20. výročiu vzniku ZDHS venovaný aj 170. výročiu vzniku Železiarní Podbrezová a.s. donorovi dnes najstaršej dychovej hudby na Slovensku, ktorá sa v tomto roku dožíva už 171 rokov. V druhom dni je význačným podujatím 8. konferencia ZDHS zo zameraním na hodnotenie činnosti združenia a prijatie zámerov činnosti do roku 2010 a výhľadovo do roku 2020. Podujatia sa konajú za finančného príspevku grantového programu Ministerstva kultúry a Hudobného fondu a láskavého poskytnutia priestorov a vytvorenia podmienok pre realizáciu od ZELPO a.s. Do mediálnej spolupráce sa zapojil SRo rádio Regina Banská Bystrica, TV Patriot a regionálne denníky. Na akcie prvého dňa Vás všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť. Akcia druhého dňa 8. konferencia ZDHS je určená zastupujúcim delegátom konferencie a pozvaným hosťom. Do videnia v Podbrezovej. Priebeh a výsledky celého podujatia nájdete v spravodajstve na tomto mieste po spracovaní v júni 2010. ..viac..

X.ročník medzinárodného festivalu "DYCHOVKY v PREŠI 2010" v znamení 20. výročia vzniku ZDHS.

23.03.2010 - Admin

Už po desiatykrát spolok dychová hudba Cajlané, Pezinské kultúrne centrum a Fanklub DH Cajlané organizujú tradičný Medzinárodný súťažný festival malých dychových hudieb s názvom Dychovky v Preši 2010. Festival sa koná v Pezinku v dobe 13., 14., 15. august (srpen) 2010. Tento ročník je venovaný pripomienke 20. výročia založenia Združenia dychových hudieb Slovenska - ZDHS. Nech tretia augustová nedeľa tohto roku je stretnutím všetkých, ktorí majú dychovú hudbu v srdci. Dychová hudba bola, je a bude potrebná vždy! ..viac..

Dychový orchester mladých Bánovčanka spolu s mažoretkami ISIS spoznávajú EÚ.

08.03.2010 - Admin

Európska únia. Spojenie niekoľkých štátov. Niektoré z nich sú väčšie, iné zasa malé, avšak spoločne tvoria jeden celok. Je jednoznačné, že každý je rád, keď sa mu naskytne možnosť tento celok spoznávať. ..viac..

Stránkovanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Generačný čas: 71.171998977661ms, CMS system created by mr.Puetro0