Predstavenstvo informuje

 Milé deti a mládež,

máte menej ako 18 rokov a baví vás hra na dychový nástroj, bicie, spievate, alebo chcete tancovať v mažoretkovom súbore?    

Pokiaľ ste odpovedali áno, tak Združenie dychových hudieb Slovenska s podporou Fondu na podporu umenia, SOZA a Národným osvetovým centrom, ako odborným garantom,  v tomto roku opäť plánuje pre vás usporiadať tradičné tvorivé dielne v Rekreačnom stredisku Tesáre - Nové Mlyny (link tu).

Termín je od 13. do 20. augusta 2022. Bližšie informácie a prihlášku s prílohami nájdete po kliknutí na ikony.

 

prihláška na TVD
       

V Hradišti pod Vrátnom oslávili 100 rokov od vzniku dychovej hudby v obci .

12.08.2009 - Admin

V nedeľu 16.8.2009 v obci Hradište pod Vrátnom oslávili svoju 100.ročnicu festivalom dychových hudieb. Nositeľka tradícií dychová hudba Hradišťanka ju oslávila aj svojim novým CD albumom,ktorý slávnostne uviedla do života. Pred časom sme uviedli na tomto mieste pozvánku a teraz Vám chceme priblížiť atmosféru podujatia, ktoré bolo určite zážitkom pre všetkých zúčastnených účinkujúcich i divákov priaznivcov dychovej hudby. ..viac..

Pozvánka na festival dychových hudieb "Dychovky pod Vtáčnikom"

11.08.2009 - Admin

Dostali sme pozvánku na festival dychovej hudby v prievidzkom regióne, ktorý sa bude konať v Amfiteátri v Bystričanoch 15.8.2009 o 15:30. Na priloženom plagáte sa dozviete viac. Vitajte v Bystričanoch a príjemne sa zabavte až do polnoci. ..viac..

Predstavujeme Vám nášho hlavného ADMINA, tvorcu stránky, ilustrátora loga ZDHS a ZSDH pri jeho dobrovoľnom životnom rozhodnutí vzdať sa osobnej slobody za cenu manželstva.

11.08.2009 - Admin

Deň 8.8.2009 bol pre pána Petra GARDIANA tvorcu návrhu a samozrejme všetkých funkčných častí našej novej stránky, tak aby sme im tiež rozumeli a vedeli ich napĺňať, dňom slávnostného vstupu do krajiny manželských radostí. ale aj zodpovedných povinností. Prišli sme mu preto popriať veľa šťastia, zdravia, spoločenského uznania jeho práce a aj budúcej práce pri jeho stále sa bodro usmievajúcej sympatickej novomanželke. Symbolicky ich pri ich vstupe do manželského života privítal, náš najnovší spolok, dychová hudba Lieskovanka, ktorá po tradičnom svadobnom pochode Mendelssohna-Bartholdyho zahrala pár pekných slovenských ľudových piesní na roztancovanie. ..viac..

Na 11.drietomskom festivale dychových hudieb malo množstvo divákov čo vidieť aj počuť.

10.08.2009 - Admin

Prinášame krátke postrehy jedného z účastníkov poslucháčskeho zázemia festivalu a obrazové spravodajstvo, ktoré ukazuje atmosféru tohto pekného podujatia, konajúceho sa zásluhou usporiadateľov obce a dychovej hudby Drietomanky skutočne vo veľkom štýle a k spokojnosti nespočetného množstva poslucháčov z celého Slovenska. ..viac..

Pozvánka a program festivalu DYCHOVKY v PREŠI - Pezinok 14-16. august 2009

28.07.2009 - Admin

Pezinok ožije po IX. krát už dnes populárnym festivalom "Dychovky v Preši" ktorý nadviazal na podobný festival, konaný v interiéri kultúrneho domu. Dnes sa koná v peknom prostredí Pezinskeho zámku so sprievodnými akciami po celom meste. Bude tu určite, čo k videniu i počúvaniu a tiež dobré vínko. Príďte a neobanujete. ..viac..

Tvrdošínsky festival "forDych" začal v znamení dážďa, ale hudba dokázala privolať slnko.

23.07.2009 - Admin

Tvrdošínsky festival dychovej hudby "forDych 2009" ktorý sa konal v nedeľu 19.7. na Michalskom námestí navštívil dážď hneď po zahájení a prvej skladbe monstre koncertu. Úsilie orchestrov podať čo najlepšie výkony aj cez nepriazeň počasia však nakoniec bolo korunované úspechom a v asi v polovici sa objavilo slniečko a zostalo až do konca. ..viac..

Pozvánka a program festivalu dychových hudieb FORDYCH 2009 TVRDOŠÍN.

15.07.2009 - Admin

Mesto Tvrdošín a DH Tvrdošanka Vás pozývajú na ďalší ročník festivalu DH Hornej Oravy FORDYCH 2009 v nedeľu 19. júla o 15,00 hod. Tešíme sa na Vašu podporu dychovej hudbe na Orave. ..viac..

Uskutočnil sa 10. ročník seminára mladých talentov inštrumentalistov a spevákov DH v Omšení

15.07.2009 - Admin

V dňoch 4. až 10. júla sa uskutočnil už 10. jubilejný ročník Seminára mladých talentov inštrumentalistov a spevákov dychovej hudby, ktorý sa konal tak ako vždy v zariadení hudobného fondu v Bellovom dome v Omšení. Desiaty ročník sa pri o čosi menšej účasti zameral na individuálnu prípravu sólistov, prípravu a výber repertoáru na koncerty pri tvorivej dielni NOC v Oraviciach a na Dychfeste v Dolnej Krupej. ..viac..

Boli sme sa pozrieť na festivale k 25. výročiu detskej dychovej hudby v Hradišti

15.07.2009 - Admin

Po slávnostnom koncerte k 25. výročiu vzniku DDH Hradišťanka v Hradišti sa 5.7.2009 konal aj festival dychových hudieb venovaný práve tejto príležitosti. Boli sme sa pozrieť aspoň na jeho časť. ..viac..

Titul magister pre dvoch našich hudobníkov - profesionálneho klarinetistu a amatérskeho tubistu

03.07.2009 - Admin

V týchto dňoch dokončili štúdium a boli slávnostne promovaní na Akadémii umení v Banskej Bystrici a na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity dvaja rovnako úspešní študenti. Srdečné blahoželanie zasiela ZDHS prostredníctvom tejto stránky. Gratulujeme. ..viac..

Stránkovanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Generačný čas: 60.762882232666ms, CMS system created by mr.Puetro0