Fórum

 


Vloženie príspevku


* Meno:
* E-mail:
* Text:
* Antispam: - Zameňte "SPAM" za DRUHÉ písmeno vášho mena.
 

( * - povinné vyplniť )


Upozornenie pre prispievateľov do FÓRA ZDHS: Predstavenstvo ZDHS na zasadnutí dňa 19.11.2011 prijalo toto uznesenie: administrátor z internetovej stránky vymaže a bude mazať: príspevky dehonestujúce prácu a poslanie ZDHS, príspevky vybočujúce z medzí slušného správania, anonymné príspevky (príspevky bez skutočného mena prispievateľa – označené iba prezývkou), reklamné inzeráty nečlenov ZDHS. (členovia ZDHS umiestňujú svoje ponuky v sekcii Burza cez vydané ID a heslá spolkov ZDHS). 


Adam Hudec | hudec1@chello.sk | 20.09.2011 (15:05 hod.)

10. a 11.septembra 2011 sa uskutočnila Celoštátna súťaž VDO v Považskej Bystrici spojená s 19.ročníkom Dychfestu ZDHS. Súťaž VDO mala veľmi dobrú kvalitu, niektoré výkony orchestrov boli skoro na profesionálnej úrovni (VDO Hornonitrie a VDO ZUŠ Považská Bystrica). Hosť festivalu z Chorvátska – VDO Gradska Glazba Metkovic – mládežníci v tomto orchestri predviedli sympatický výkon. Štandardný výkon podal VDO Železiarne Podbrezová – dirigovaný Jozefom Kráľom. Oba tieto orchestre skončili v zlatom pásme. VDO ZUŠ Považská Bystrica dirigovaný Michalom Bróskom získal zlaté pásmo Cum laude a okrem toho aj ďalšie ocenenia – za najlepšiu dramaturgiu programu a sólisti flautisti za najlepší sólistický výkon. Celkové prvenstvo v súťaži dosiahol VDO Hornonitrie (zložený z DH z Kanianky a Hradišťa) – ktorý zostavili a kvalitne pripravili Jozef Baláž a Vratislav Skaličan. Orchester dirigovali Michal Galovec a Stanislav Mokrý. Okrem víťazstva v súťaži VDO získal tento orchester aj ocenenia za najlepšiu interpretáciu skladby Karola Pádivého a nestarnúci dirigent Miško Galovec obdržal cenu za najlepší dirigentský výkon súťaže. Ich súťažný blok mal takú interpretačnú kvalitu, že sme položartom hovorili, že v tieto dva dni sme mali na Slovensku 3 Posádkové hudby... Kto má záujem, môže si na You tube, na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=qlOW1iKTrjU pozrieť záznam ich vystúpenia v Považskej Bystrici. Druhý deň festivalu sa predstavili okrem spomínaných 4 VDO orchestrov v rámci Dychfestu ZDHS aj MDH Nadličanka, Maguranka, Fatranka, Trnkovianka (ČR), mažoretky Marija a spevácka skupina Mrchane z Bánova. S DH Nadličanka si zaspievala „záhorácku ľudovú pieseň“ – Záhorskú dzedzinú aj europoslakyňa Katarína Neveďalová, ktorá prevzala záštitu nad týmto – po hudobnej stránke – veľmi vydareným podujatím.

Samuel Ondrišák | samuel.ondrisak@gmail.com | 05.09.2011 (01:08 hod.)

Drahí priaznivci dychovky. Dovoľujeme si Vás pozvať na dvojkoncert DH Dubňanka s Bohumírom Kameníkom a novovzniknutej DH Krásinka z Dolnej Súče. Koncert sa uskutoční 7.10.2011 o 19:30 v kinosále KD v Dolnej Súči (okres Trenčín). Srdečne Vás pozývame na toto podujatia! Organizátori podujatia.

Samuel Ondrišák | samuel.ondrisak@gmail.com | 04.09.2011 (13:56 hod.)

Drahí priaznivci dychovky. Dovoľujeme si Vás pozvať na dvojkoncert DH Dubňanka s Bohumírom Kameníkom a novovzniknutej DH Krásinka z Dolnej Súče. Koncert sa uskutoční 7.10.2011 o 19:30 v kinosále KD v Dolnej Súči (okres Trenčín). Srdečne Vás pozývame na toto podujatia! Organizátori podujatia.

Xeno | XXXeno@email.cz | 02.09.2011 (07:52 hod.)

Pozývam všetkých priaznivcov veľkých dychových orchestrov a mažoretiek do Novej Dubnice, kde sa 3.9 - 4.9.2011 / sobota, nedeľa/ uskutoční festival dychových orchestrov. Zúčastnia sa orchestre z ČR / Cheb, Dolní Benešov, Jeseník/, Maďarska a SR / Rimavská Sobota, Nová Dunica/.

Adam Hudec | hudec1@chello.sk | 10.08.2011 (15:26 hod.)

V sobotu 13.8.2011 o 16.00 hod. na Rádiu Regina môžete počúvať priamy prenos z festivalu Dychovky v preši z Pezinka. Hrať Vám budú DH Cajlané a DH Grinavanka. Príjemné počúvanie.

Milan Valenta | m.valenta2@gmail.com | 29.07.2011 (17:11 hod.)

Súhlasím s Monti... Poviem len postreh človeka z ľudu. Žijem na Morave, neviem ako na Slovensku, ale tu keby ste prišli na tradičné hody po dedine s gitarou a klávesami, tak nelienže by to nebolo technicky možné (lebo tahat za sebou elektrinu sa asi nedá) ale zrejme by vás stárci aj vypískali (stárci nie sú starí ludia ale krojovaní). Súhlasím, je rok 2011 tak treba nové veci. Nenazývajme to potom ale dychovka ale volajme to hudobná skupina. Ved ked je rok 2011 dajme aj do cimbálovky basovú gitaru a miesto cimbálu klávesy... bude to stále ešte cimbálovka? Dajme si ku kroju miesto čižiem topánky Adidas... bude to kroj? Dychovka patrí k našej tradícii a až na melé zmeny by sa mala zachovať tak ako je

MONTI | monti@inmail.sk | 26.07.2011 (12:35 hod.)

Príjemný deň želám všetkým! Len nedávno som sa dozvedel, aké zaujímavé diskusie sa na tomto fóre vedú.Pozrel som si príspevky približne 10 strán dozadu a žasnem, čo všetko sa odohráva v "dychovkárskej obci" za posledné roky.Milí priatelia, dychová hudba tu bola pred nami a bude aj po nás.A jej podoba bude taká, akú si určia ľudia, ktorí ju majú radi a počúvajú a nie muzikanti, ktorí ju produkujú. Práve na týchto ľudí mám pocit, že veľa z Vás zabúda, tak ako som to občas robil za mladých čias aj ja.Choďte medzi ľudí pre ktorých píšete alebo hráte, trebárs na koncertoch a oni Vám povedia čo radi počúvajú. Možno budete prekvapení, keď zistíte,že prišli práve kvôli tým polkám, valčíkom a ťahavým piesňam, ktoré tu niekto tak "odborne" zaznáva. Vyčítať dychovke že hrá Krčmárika je akoby ste vyčítali Millerovi že hrá IN THE MOOD.Možno sa mnohým muzikantom a autorom zdá dychovka interpretačne hráčsky a aranžérsky nudná, v tom prípade treba skúsiť kapely venujúce sa iným žánrom, tak ako som to kedysi urobil aj ja. Keď budem chcieť počuť ABBU,tak si vypočujem originál a nie od dychovky. Keď blues tak Blues brothers, keď Repete, tak originálnu verziu v podaní TOČRu a nie nejakých "vykrádačov hrobov" na TV8. Ale keď chcem relaxovať pri polkách, valčíkoch, atď., siahnem po dobrej dychovke a tých nie je našťastie málo!Takže je to len o tom správne sa zaradiť, nájsť si to svoje miesto, alebo svoju kapelu a potom už len vnímať svojich poslucháčov... S pozdravom MONTI

Adam Hudec | hudec1@chello.sk | 17.07.2011 (10:49 hod.)

Dnes sme sa dozvedeli smutnú správu, že zomrel Miroslav Mešťan. Mirko bol dlhoročným kapelníkom a dirigentom DH Minciar, zakladateľom Bellovho festivalu v Kremnici, spoluzakladateľom a členom Predstavenstva ZDHS hneď od roku 1990. Na tohtoročnom májovom Bellovom festivale som sa mu v mene ZDHS poďakoval za jeho dlhoročnú prácu v tejto oblasti a od hudobníkov i divákov zožal veľký potlesk. Myslím, že v tej chvíli bol aj Mirko rád a spokojný... Česť jeho pamiatke.

Kovačech Ľuboš | kovacech@rozhlas.sk | 07.07.2011 (10:50 hod.)

Rádio Regina - sobota o 16.oo hod. Zostrih koncertu 40. ročníka Festivalu dychových hudieb vo Valaskej.

Peter Belavý | p.belavy@facc.co.at | 21.06.2011 (13:19 hod.)

Veľa ľudí sa pýta, prečo málo nových informácií je na tejto stránke. Ako jeden z tých, ktorí boli zrode internetovej stránky ZDHS, dovolím si zopár slov povedať. S priaznivým ohlasom sa stretlo spustenie tejto stránky (máj 2009). Dalo by sa povedať, že nadšených hlasov ani po roku neubudlo (konferencia ZDHS, máj 2010). Vytratili sa však prispievatelia (okrem Fórumu). Každá kapela má možnosť pridávať príspevky do sekcií Spolky a kraje informujú, Kalendár, Burza, Ponuky. Na Fórum môže písať každý. Keď sa pozriem na stránky kapiel, Facebook, YouTube, veľa informácií, fotiek, nahrávok tam vidím. Stránka ZDHS však zíva prázdnotou. Mám na to jediné vysvetlenie. Prístupové kódy sa niekde stratili. Pri úsilí, ktoré je vynakladané na to, aby kapely dali o sebe vedieť na iných portáloch, myslím, že stojí za námahu trochu úsilia pridať a informácie „zavesiť“ aj na stránke ZDHS. Je tu ale aj druhá časť problému. Doteraz sa nenašiel administrátor stránky. Niečo vyše roka robil administrátora predseda ZDHS, trištvrte roka je už skoro všetko akoby zamrznuté. Verím, že jeden alebo dvaja ľudia, ktorí si stránku ZDHS zoberú na starosť sa medzi dychovkármi na Slovensku nájdu.

Stránkovanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Generačný čas: 23.51713180542ms, CMS system created by mr.Puetro0