Fórum

 


Vloženie príspevku


* Meno:
* E-mail:
* Text:
* Antispam: - Zameňte "SPAM" za DRUHÉ písmeno vášho mena.
 

( * - povinné vyplniť )


Upozornenie pre prispievateľov do FÓRA ZDHS: Predstavenstvo ZDHS na zasadnutí dňa 19.11.2011 prijalo toto uznesenie: administrátor z internetovej stránky vymaže a bude mazať: príspevky dehonestujúce prácu a poslanie ZDHS, príspevky vybočujúce z medzí slušného správania, anonymné príspevky (príspevky bez skutočného mena prispievateľa – označené iba prezývkou), reklamné inzeráty nečlenov ZDHS. (členovia ZDHS umiestňujú svoje ponuky v sekcii Burza cez vydané ID a heslá spolkov ZDHS). 


František Féder | fff@rsb.sk | 14.06.2011 (20:54 hod.)

Stretnúť sa v krásnom Pezinku, pri muzike, či pri vínku, je sviatkom domácich i hostí, ktorí sem prídu z úprimnosti. Už jedenásti ročník všetkých teší, že dychovky budú opäť v preši, klarinet, trúbka v rukách zahorí o pár dní na Amnfiteátri Nech zahrejú vás melódie, s dychovkou, ktorá stále žije. Už prichádza naša hodina, veď sa tam stretneme ako jedna rodina. Medzinárodný súťažný festival malých dychových hudieb ,,Dychovky v Preši „ Už XI. ročník festivalu dychových hudieb v našom meste sa stal realitou. Základ nádhernej tradície tohto festivalu dychových hudieb v Pezinku položila dychová hudba Cajlané, ktorá si 13. augusta 2011 pripomenie 20. výročie svojho založenia. V priebehu desiatich ročníkov festivalu sa postupne predstavili dychové orchestre nielen z Bratislavského regiónu, ale aj z Čiech, Rakúska, Nemecka, Poľska a Maďarska ba dokonca jeden súbor z Izraela. Spolu vystúpilo 101 orchestrov, takmer 2.050 muzikantov. Zmyslom tohto festivalu je ponúknuť poslucháčom zrozumiteľné melódie a slová piesní často v ľudových úpravách súčastných skladateľov. Na týchto festivaloch vznikala, vzniká a bude vznikať čestné priateľstvo medzi muzikantmi, skladateľmi a poslucháčmi dychovej hudby, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou našej národnej kultúry. Pezinský festival je súťažný. Snáď preto sa naň muzikanti tak tešia a do nášho mesta radi chodia. Svojim obsadením sa festival ,, Dychovky v Preši,, postupne stal najvýraznejší v rámci regiónu a jedným z najväčších na Slovensku. Som veľmi rád, že práve naše mesto každoročne víta hostí – hudobníkov, ktori svojím umením obdarúvajú druhých a reprezentujú našu krásnu zem tým najlepším spôsobom. Mnohé hosťujúce orchestre festivalu ,,Dychovky v Preši,, , hudobní skladatelia spolupracujú s dychovými hudbami v celej Európe, kde si ich všade veľmi vážia a cenia. V tomto roku, teda: 12.,13.,14. augusta 2011 v Krušičovej kurii, v centre mesta a na Amfiteátri sa predstavia vyspelému pezinskému publiku zahraničné i domáce dychové hudby: Svätojurská kapela SK, Šarfianka SK, Častovanka SK, Grinavanka SK, Sebedražská kapela SK, Estradaci CZ, Mladík SK, Karpatská kapela SK, Vlčnovjané CZ, Cementón SK, Fialenka CZ, Mládežnícka dychová hudba FOR ZUŠ Bratislava SK, Stráňanka CZ, DH z Nemecka Musikzug der FF Zittau a jubilujúca dychová hudba Cajlané v novom zložení. Na organizácii a zaistení celého festivalu ,, Dychovky v Preši ,, sa každoročne podieľa Pezinské kultúrne centrum, mesto Pezinok, Bratislavský samosprávny kraj, podnikatelia z Pezinka a okolia a však najväčšiu ťarchu a zodpovednosť za podujatie má na pleciach spolok dychová hudba Cajlané. Všetkým patrí úprimná vďaka.

Valk | valk@post.sk | 09.06.2011 (14:33 hod.)

Dúfam že veľa priaznivcov ale aj nepriaznivcov dychovej hudby, možno aj z tejto diskusie, stretnem cez víkend (10.6.2011 - 12.6.2011) na 48. ročníku festivalu Komochov Kolín.

Peter | petercernicka@azet.sk | 07.06.2011 (17:39 hod.)

Správne...

Ikov Kopáčik | ikovkopacik@gmail.com | 07.06.2011 (10:19 hod.)

Som sklamaný. Rozprúdila sa celkom živá debata o dychovej hudbe. Odzneli rôzne názory i rôzne reakcie na ne. Je to fajn. Veď z debaty môžu často vzísť nové myšlienky. A tie nám veruže chýbajú. V celej debate však, žiaľ, nezaznelo nič, čo by posunulo tento žáner ďalej. A už vôbec nič, čo by ho mohlo pomôcť presadiť mediálne. Máme už dostatok regionálnych i mestských TV a celkom iste sú medzi nami i takí, ktorí tam môžu mať nadštandardné kontakty. Nestálo by za námahu pokúsiť sa presadiť dychovku napríklad takto? Alebo hocakým iným spôsobom? Zatiaľ sa to podarilo jedine tej kritizovanej Moravanke a Malokarpatskej. Čo tak miesto škriepok spojiť rozum a prostriedky a skúsiť niečo v tomto smere podniknúť. Niekomu sa to možno podarí individuálne, iní nech to skúsia cez ZDHS. I na toto ho máme a som presvedčený, ž táto organizácia má potenciál. Ten potenciál to ste vy, muzikanti. Tak skúsme svoju energiu využiť rozumnejšie, ako na žabomyšie škriepky. Tým dychovke celkom iste nepomôžeme.

Peter | petercernicka@azet.sk | 01.06.2011 (22:20 hod.)

Amen

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 01.06.2011 (22:17 hod.)

vôbec nie je dôležite odkial som, išlo o princíp, ze ma kazdy nazor to je v poriadku, jedine co by ste sa mali naucit vyjadrovat svoje nazory slusne a bez toho aby ste degradovali celu dychovu hudbu a zbechucovali ju dalsim potencionalnym muzikantom...dakujem za konverzaciu, velmi ma obohatila..

Valk | valk@post.sk | 01.06.2011 (18:48 hod.)

Veronika, nemá význam aby sme tu donekonečna polemizovali čo je správne. Vy máte svoj názor na vec, ja tiež, možno trochu odlišný, ale zrejme sa spoločne zhodneme na tom, že Hodrušanka je naozaj veľmi dobrá kapela a robí česť i dobré meno tomuto žánru :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 01.06.2011 (18:14 hod.)

práveže prečítala a velmi ma mrzia taketo názory na niečo čo je pre nás srdcovou záležitosťou!... neexistuje určenie veku na to čo máte radi a čo chcete robiť...

Valk | valk@post.sk | 01.06.2011 (17:15 hod.)

Milá Veronika, to je v poriadku čo píšete. Sama tvrdíte že sa v dychovke venujete už od jedenástich rokov. Ja som začal neskôr, od svojich dvanástich rokov a tiež hrala celá naša rodina, však môj starý otec bol kapelník. Mladý človek je ako nepopísaný papier a Váš kapelník vás všetkých viedol správnym smerom. Horšie je keď si človek v päťdesiatke zmyslí že bude hrať v dychovke a verte mi, zažil som aj také. No žiaľ vtedy je už na veľa vecí dosť neskoro. Stále si myslím, že ste si poriadne neprečítali čo som napísal :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 01.06.2011 (15:33 hod.)

Vážený pán valk, neuveríte ale od jedenástich rokov spievam v dychovke, žijeme ňou celá moja rodina....nech mala akúkoľvek kvalitu v minulosti, nikdy by som sa o svojich "kolegoch" nevyjadrovala ako vy o "svojej" dychovke... ale viete čo je krásne? že všetci čo sme tam sme vačšinou amatéri, a tí čo si robili školy, tak vačšinou až neskôr. som tam dvanásť rokov a niečo sme dosiahli, pre niekoho možno málo, ale pre nás neuveriteľne veľa... rozdiel je v tom, že náš kapelník nás ťahal aj keď sa nám nedarilo, aj keď sa možno niekto smial, ale vybudoval v nás to, že to máme robiť pre seba a pre radosť a nie pre body a pre iných... a neuveríte ale s takouto filozofiou sme získali pre nás veľmi veľa bodov na roznch súťažiach ... čiže my sme príklad toho, že vaša teória akosi nefunguje... a verte že takých príkladov je veľa...

Stránkovanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Generačný čas: 17.088890075684ms, CMS system created by mr.Puetro0