Fórum

 


Vloženie príspevku


* Meno:
* E-mail:
* Text:
* Antispam: - Zameňte "SPAM" za DRUHÉ písmeno vášho mena.
 

( * - povinné vyplniť )


Upozornenie pre prispievateľov do FÓRA ZDHS: Predstavenstvo ZDHS na zasadnutí dňa 19.11.2011 prijalo toto uznesenie: administrátor z internetovej stránky vymaže a bude mazať: príspevky dehonestujúce prácu a poslanie ZDHS, príspevky vybočujúce z medzí slušného správania, anonymné príspevky (príspevky bez skutočného mena prispievateľa – označené iba prezývkou), reklamné inzeráty nečlenov ZDHS. (členovia ZDHS umiestňujú svoje ponuky v sekcii Burza cez vydané ID a heslá spolkov ZDHS). 


Valk | valk@post.sk | 01.06.2011 (13:51 hod.)

Milá Veronika, teraz Vám je do smiechu, ale keby ste mali toľko odohrané v rôznych dychových kapelách s rozličnou, zväčša pochybnou kvalitou, čo mám ja, tak horko zaplačete. Prosím Vás, noty už zrejme poznáte, ale naučte sa súvisle čítať aj text.

Laco | janitu24@yahoo.com | 01.06.2011 (00:40 hod.)

... možno sa raz aj v iných žánroch nájde pár chytrákov, založia si združenie a budú mať z toho perfektný kšeft :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 31.05.2011 (15:51 hod.)

Prepáčte , že na trikrát :-), ale smejem sa a smejem a pán Valk či ako sa voláte, veľmi pekne sa Vám chcem poďakovať, veľmi ste mi zlepšili náladu. Vo vašom záujme dúfam, že neexistuje žiadne združenie metal, rock, house, disko kapiel a iných žánrov, lebo by ste sa toho asi napísali...:-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 31.05.2011 (15:37 hod.)

a ešte jeden postreh z osobnej skúsenosti... aj amatérska kapela dokáže veľké veci keď sa chce... len skúste trošku rozšíriť obzor... :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 31.05.2011 (15:35 hod.)

Dobrý deň zaujala ma diskusia, čo sa tu rozohnila a tak si vravím, prečítam si o čo ide.... stačilo si ale prečítať jeden príspevok a hneď mi je jasné... Ďaľší pesimista, ktorý miesto toho aby pre dychovú hudbu niečo urobil len kritizuje a sťažuje sa... takých tu už bolo a asi aj bude... ...a ešte niečo... dychová hudba NIKDY nezanikne...prečo? lebo ako ste povedali v "iných regiónoch na počudovanie rastie záujem mladých ľudí o tento žáner... porozmýšlajte o tom či ich takéto názory ako vy prezentujete skôr motivujú alebo demotivujú...žial, zrkadlo asi veľa ľudí používa len na krásu...

Valk | valk@post.sk | 29.05.2011 (22:35 hod.)

Budem reagovať na niektoré príspevky v ktorých sa píše že nič nerobím pre dychovku, len kritizujem, polemizujem a podobné kraviny (prepáčte, nechcem byť som vulgárny, len som použil slovník jedného z prispievateľov :-) Päť rokov som bol dirigentom a umeleckým vedúcim dychovej hudby Sebechlebskí hudci. Podarilo sa mi skutočne z mizernej dedinskej falošnej vŕzgačky za ktorú by ste nedali ani 5 centov vybudovať celkom solídnu malú dychovku ktorá hrá a zvládne štandardný repertoár.... a hrajú aj Krčmárika...nuž keď ich to baví :-) Týmto chcem tiež pánovi J. Balážovi poďakovať za poskytnutie notového materiálu. Počas môjho pôsobenia tam došlo ku generačnej výmene muzikantov a vychoval som si aj dobrého kapelníka ktorý pochopil o čom dychovka je a čo si vyžaduje. Rovnako bolo pre mňa potešením hudobne i organizačne spolupracovať na projekte ktorého cieľom bolo pripomenutie si už zaniknutej dychovej hudby Hontianka. Z tohto nášho snaženia vzniklo aj celkom zaujímavé vianočné CD. To je len zlomok mojich aktivít ktoré som robil v poslednom desaťročí pre slovenskú dychovku, jej rozvoj a propagáciu doma i v zahraničí. Keďže za svojimi názormi si stojím, dospel som k nim prevažne počas rozhovorov s profi hudobníkmi, skladateľmi, študentami konzervatórií, amatérskymi hudobníkmi, mojimi priateľmi, aj s bežnými poslucháčmi. Svoju budúcnosť si už z dychovkou veľmi nespájam, dokončím len veci ktoré mám rozbehnuté. Vzhľadom na môj pomerne mladý vek ešte plánujem naďalej študovať a vzdelávať sa i v oblasti umenia, hudby, jej interpretácie a kultúry všeobecne.

Ivan Trchala | ivan.trchala40@gmail.com | 28.05.2011 (12:21 hod.)

Srdečne pozdravujem kolegov muzikantov! V prvom rade sa pripájam ku gratulantom predsedovi ZDHS z mája 2009,ktorí mu poďqkovali za vytvorenie stránky "FÓRUM",na ktorej aj dnes môžu vysloviť slobodne svoje názory všetci,ktorí sa cítia na to povolaní. Tiež gratulujem Adamovi Hudecovi i J.Slabákovi že majú toľko priaznivcov,ktorí obiektívne hodnotia ich veťký prínos pre "dychovku" a pripájam sa k nim. Necítim sa fundovaný na to,aby som polemizoval s niektorými autormi príspevkov,ktorí si aj sami sebe odpovedajú a veľa krát aj odporujú, ale prosím všetkých aby pomohli dychovej hudbe v jej ďalšej existencii. DH má svoje pravidlá tak ako aj iné hudobné žánre a ťudia ktorí sa jej venujú ich dobrovolne dodržiavajú a slobodne v nej hľadajú nové možnosti ktoré sa ujmú,alebo zaniknú. Nemôžem však porovnávať rôzne dychové zoskupenia napr.od spomenutej "švitorky" až po veľký dychový orchester od ktorého si poslucháč určite nevypočuje v niektorom z príspevkov spomínaného "krčmárika". Je to len moja subjektívna reakcia na túto ľudovú pesničku upravenú pre malú DH,bez ktorej si neviem predstaviť nevyhovieť poslucháčom v našom regióne jej prídavkom na záver koncertu. Je samozrejmé, že rôzne príležitosti na účinkovanie DH si vyžadujú repertoár ktorý je treba prispôsobovať a jeho pestrosť je nevyhnutná.DH zaraďujú do programov podľa svojich schopností a možností skladby koncertné,populárne, tanečné, ale vzhľadom na požiadavky poslucháčov,prevažne ľudové. Vážení,mojim príspevkom som určite nevyčerpal všetko to, čo by bolo treba o "dychovke"povedať toto "fórum" je na to malým priestorom. Chcem iba vyjadriť podporu a hlbokú úctu k ľuďom, ktorí pre DH niečo pozitívne urobyli,robia a budú robiť a vyzvať tých, ktorí by v budúcnosti mohli pre jej rozvoj niečo dobré urobiť. Na záver mi dovoľte pozvať priaznivcov DH do Nového Mesta nad Váhom kde sa dňa 17.septembra uskutoční autorská súťaž"NOVOMESTSKÁ NOTA" počas Novomestského jarmoku 2011. P.s.Príspevok "Peter S....zo dňa 23.10.2009" na ktorý skoro nik nereagoval,je totožný spríspevkom "Valk...zo dňa 26.05.2011"

Peter Cernicka | petercernicka@azet.sk | 27.05.2011 (19:23 hod.)

Dve mená má ale aj pravdu:)

Laco | janitu24@yahoo.com | 26.05.2011 (20:38 hod.)

...už dlhšiu dobu sledujem túto diskusiu ktorá je taká správna slovenská, už len chýba poriadne si zanadávať, ešte viac sa pourážať a keby sa dalo tak aj vstať a dať si po papuli....no a nakoniec sme aj tak nič nevyriešili :-) Páni z ZDHS, pokračujte v udržiavaní tradícií, len čas ukáže či to bolo osožné, pripomínate mi trošku maticu slovenskú... a vy páni, tuším mladá krv, trošku skroťte vaše sebavedomie a nevybíjajte si tu svoju energiu, venujte sa tomu čo vás baví, za človeka hovoria v prvom rade jeho činy, nie prázdne slová, uvedomte si, že starého psa už novým kúskom nenaučíš!

janči | janzelen@post.sk | 26.05.2011 (17:37 hod.)

Prečo mate pán Šnider dve mena?Valk a Peter Šnider je jedná a tá istá osoba...

Stránkovanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Generačný čas: 21.075010299683ms, CMS system created by mr.Puetro0