Fórum

 


Vloženie príspevku


* Meno:
* E-mail:
* Text:
* Antispam: - Zameňte "SPAM" za DRUHÉ písmeno vášho mena.
 

( * - povinné vyplniť )


Upozornenie pre prispievateľov do FÓRA ZDHS: Predstavenstvo ZDHS na zasadnutí dňa 19.11.2011 prijalo toto uznesenie: administrátor z internetovej stránky vymaže a bude mazať: príspevky dehonestujúce prácu a poslanie ZDHS, príspevky vybočujúce z medzí slušného správania, anonymné príspevky (príspevky bez skutočného mena prispievateľa – označené iba prezývkou), reklamné inzeráty nečlenov ZDHS. (členovia ZDHS umiestňujú svoje ponuky v sekcii Burza cez vydané ID a heslá spolkov ZDHS). 


Valk | valk@post.sk | 01.06.2011 (18:48 hod.)

Veronika, nemá význam aby sme tu donekonečna polemizovali čo je správne. Vy máte svoj názor na vec, ja tiež, možno trochu odlišný, ale zrejme sa spoločne zhodneme na tom, že Hodrušanka je naozaj veľmi dobrá kapela a robí česť i dobré meno tomuto žánru :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 01.06.2011 (18:14 hod.)

práveže prečítala a velmi ma mrzia taketo názory na niečo čo je pre nás srdcovou záležitosťou!... neexistuje určenie veku na to čo máte radi a čo chcete robiť...

Valk | valk@post.sk | 01.06.2011 (17:15 hod.)

Milá Veronika, to je v poriadku čo píšete. Sama tvrdíte že sa v dychovke venujete už od jedenástich rokov. Ja som začal neskôr, od svojich dvanástich rokov a tiež hrala celá naša rodina, však môj starý otec bol kapelník. Mladý človek je ako nepopísaný papier a Váš kapelník vás všetkých viedol správnym smerom. Horšie je keď si človek v päťdesiatke zmyslí že bude hrať v dychovke a verte mi, zažil som aj také. No žiaľ vtedy je už na veľa vecí dosť neskoro. Stále si myslím, že ste si poriadne neprečítali čo som napísal :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 01.06.2011 (15:33 hod.)

Vážený pán valk, neuveríte ale od jedenástich rokov spievam v dychovke, žijeme ňou celá moja rodina....nech mala akúkoľvek kvalitu v minulosti, nikdy by som sa o svojich "kolegoch" nevyjadrovala ako vy o "svojej" dychovke... ale viete čo je krásne? že všetci čo sme tam sme vačšinou amatéri, a tí čo si robili školy, tak vačšinou až neskôr. som tam dvanásť rokov a niečo sme dosiahli, pre niekoho možno málo, ale pre nás neuveriteľne veľa... rozdiel je v tom, že náš kapelník nás ťahal aj keď sa nám nedarilo, aj keď sa možno niekto smial, ale vybudoval v nás to, že to máme robiť pre seba a pre radosť a nie pre body a pre iných... a neuveríte ale s takouto filozofiou sme získali pre nás veľmi veľa bodov na roznch súťažiach ... čiže my sme príklad toho, že vaša teória akosi nefunguje... a verte že takých príkladov je veľa...

Valk | valk@post.sk | 01.06.2011 (13:51 hod.)

Milá Veronika, teraz Vám je do smiechu, ale keby ste mali toľko odohrané v rôznych dychových kapelách s rozličnou, zväčša pochybnou kvalitou, čo mám ja, tak horko zaplačete. Prosím Vás, noty už zrejme poznáte, ale naučte sa súvisle čítať aj text.

Laco | janitu24@yahoo.com | 01.06.2011 (00:40 hod.)

... možno sa raz aj v iných žánroch nájde pár chytrákov, založia si združenie a budú mať z toho perfektný kšeft :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 31.05.2011 (15:51 hod.)

Prepáčte , že na trikrát :-), ale smejem sa a smejem a pán Valk či ako sa voláte, veľmi pekne sa Vám chcem poďakovať, veľmi ste mi zlepšili náladu. Vo vašom záujme dúfam, že neexistuje žiadne združenie metal, rock, house, disko kapiel a iných žánrov, lebo by ste sa toho asi napísali...:-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 31.05.2011 (15:37 hod.)

a ešte jeden postreh z osobnej skúsenosti... aj amatérska kapela dokáže veľké veci keď sa chce... len skúste trošku rozšíriť obzor... :-)

Veronika Lukyová | lukyova.veronika@zoznam.sk | 31.05.2011 (15:35 hod.)

Dobrý deň zaujala ma diskusia, čo sa tu rozohnila a tak si vravím, prečítam si o čo ide.... stačilo si ale prečítať jeden príspevok a hneď mi je jasné... Ďaľší pesimista, ktorý miesto toho aby pre dychovú hudbu niečo urobil len kritizuje a sťažuje sa... takých tu už bolo a asi aj bude... ...a ešte niečo... dychová hudba NIKDY nezanikne...prečo? lebo ako ste povedali v "iných regiónoch na počudovanie rastie záujem mladých ľudí o tento žáner... porozmýšlajte o tom či ich takéto názory ako vy prezentujete skôr motivujú alebo demotivujú...žial, zrkadlo asi veľa ľudí používa len na krásu...

Valk | valk@post.sk | 29.05.2011 (22:35 hod.)

Budem reagovať na niektoré príspevky v ktorých sa píše že nič nerobím pre dychovku, len kritizujem, polemizujem a podobné kraviny (prepáčte, nechcem byť som vulgárny, len som použil slovník jedného z prispievateľov :-) Päť rokov som bol dirigentom a umeleckým vedúcim dychovej hudby Sebechlebskí hudci. Podarilo sa mi skutočne z mizernej dedinskej falošnej vŕzgačky za ktorú by ste nedali ani 5 centov vybudovať celkom solídnu malú dychovku ktorá hrá a zvládne štandardný repertoár.... a hrajú aj Krčmárika...nuž keď ich to baví :-) Týmto chcem tiež pánovi J. Balážovi poďakovať za poskytnutie notového materiálu. Počas môjho pôsobenia tam došlo ku generačnej výmene muzikantov a vychoval som si aj dobrého kapelníka ktorý pochopil o čom dychovka je a čo si vyžaduje. Rovnako bolo pre mňa potešením hudobne i organizačne spolupracovať na projekte ktorého cieľom bolo pripomenutie si už zaniknutej dychovej hudby Hontianka. Z tohto nášho snaženia vzniklo aj celkom zaujímavé vianočné CD. To je len zlomok mojich aktivít ktoré som robil v poslednom desaťročí pre slovenskú dychovku, jej rozvoj a propagáciu doma i v zahraničí. Keďže za svojimi názormi si stojím, dospel som k nim prevažne počas rozhovorov s profi hudobníkmi, skladateľmi, študentami konzervatórií, amatérskymi hudobníkmi, mojimi priateľmi, aj s bežnými poslucháčmi. Svoju budúcnosť si už z dychovkou veľmi nespájam, dokončím len veci ktoré mám rozbehnuté. Vzhľadom na môj pomerne mladý vek ešte plánujem naďalej študovať a vzdelávať sa i v oblasti umenia, hudby, jej interpretácie a kultúry všeobecne.

Stránkovanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

Generačný čas: 17.473936080933ms, CMS system created by mr.Puetro0